Den Země v hodonínské ZOO

Na projektově laděný den v rámci připomínky Dne Země jsme se vydali do hodonínské ZOO. Cílem bylo tentokrát poznat základní atributy programu na záchranu ohrožených druhů zvířat ZOO 2NATURE.

Po příchodu do ZOO na nás čekal lektor, který všechny seznámil s životem zahrady. Následovala prezentace a plnění úkolů.

Ty byly tematicky zaměřeny na celosvětové principy ochrany přírody. Vrcholem exkurze bylo komentované krmení vybraných druhů zvířat.

V samotném závěru celého dopoledne jsme se naučili poznat naštvaného šimpanze, co je to enrichment, které zvíře v zoo je nejstarší, kolik variant jaguára existuje, kolik členů má hejno plameňáků, co jsou to karanténní klece atd.

Výukový program, tematicky zaměřený ke Dni Země, bezesporu splnil očekávání a všem nám napomohl upevnit spoustu zoologických poznatků.

Mgr. David Starnovský a žáci 7. C třídy